Startlista P&J 20180317   
bom-50cm rider fram tillsammanns övriga får skritta fram ute.
bommar
Elis Lind - Vitsippan

20cm
Jolene - Merrie
Elis Lind - Vitsippan

30cm
Zelda - Darwin

50cm 
Simona Hjort - Path Canger
Cornelia Berggren - Mulle
Jessica - Tricker 

60-70 rider fram gemensamt
60cm
Cornelia Berggren - Mulle
Simona Hjort - Happy
Elsa Nilson - Saga 
Selma Nilsson -  Fideli

70cm
Elin Danielsson - Ärtan
Elsa Nilson -  Saga
Selma Nilsson -  Fideli
Elin Danielsson - Ärtan

80cm-1m rider fram gemensamt och bygger bort
80cm
Tilde F-S - Tricker
Selma Bergman - Siglavy Capriola Zamera
Tilde F-S - Tricker

90cm
Selma Bergman - Siglavy Capriola Zamera
Carina Johansson - Ferro

1m
Hanna Gunnarsson - Elvis
Carina Johansson - Ferro
Hanna Gunnarsson - Elvis

 

Pay & Jump 20180203

Bommar
1. Emma Fransson - Lukas

50cm
2. Jessica - Tricker?
3. Maria Walfridsson - Lasall
4. Isak Wall - Mulle
5. Anna Lindahl - Tricker?
6. Simona Hjort -  Path Changer

70cm
7. Tilde F-S - Spancy
8. Thea Larsson - Independent Meija

80cm
9. Elin Hagman - Musse
10. Thea Larsson - Independent Meija
11. Elin Hagman - Musse
12. Tilde F-S - Ruben

90cm
13. Malin Karlman - Paddington
14. Maria Walfridsson - Donna?

 

Startlista julklappshoppning 20171222
Tillsammans med kvällens elever
 
Bommar
1.       Ninna Solnevik – Frej
2.       Martina Solnevik- Mozart
3.       Susan Olofsson - Thokki
 
30cm
4.       Mattias – Ruben
5.       Ada – Aragon
6.       Mattias – Ruben
7.       Ada – Aragon
8.       Elin Wainebro – Mollan?
 
50cm
9.       Sicci – Musse
10.   Linnea Wainebro - Raffie
11.   Moa Ekström - Sandeman
12.   Elvira S-K – Ruben
13.   Ylva Hellgren – Ruben
14.   Elsa Nilsson – Heart chimer
15.   Ylva Hellgren – Ruben
16.   Selma Nilsson – Little fairy tale
17.   Isak Wall – Blondie
18.   Anna Lindahl – Musse
19.   Kicki Ståhl – Puma
20.   Johanna – Lancelux
21.   Emma Sjöholm - Konwalia
 
60cm
22.   Elvira S-K – Ruben
23.   Isak Wall – Blondie
24.   Anna Lindahl – Musse
25.   Selma Nilsson – Little fairy tale
26.   Elsa Nilsson – Heart chimer
27.   Kicki Ståhl – Puma
28.   Jessica L – Tricker
29.   Vilda Larsson - Teo
 
70cm
30.   Carina Johansson – Catzana
31.   Vilda Larsson - Teo
32.   Mimmi Persson – Clinton II
33.   Elin Danielsson - Ärtan
 
80cm
34.   Carina Johansson – Catzana
35.   Mimmi Persson – Clinton II
36.   Elin Danielsson - Ärtan
37.   Selma Bergman – Siglavy Capriola Zamera
 
90cm
38.   Selma Bergman – Siglavy Capriola Zamera
 

Maskeradhoppning 28/10-2017

Bommar
Emma - Lukas
Joline - Merrie?

30cm
Linnea - Raffie

40cm
Simona Hjort - Path Finder
Elvira S-K - Ruben
Mariah Blixth - Frostie Flash Plus
Madelene Johansson - EG Love a Lot
Hanna Fransson - Jemima

50cm
Elvira S-K - Ruben
Elsa Nilsson - Heartchimer
Selma NIlsson - Little Farirytale
Isak Wall - Mulle
Hanna Fransson - Jemima

60cm
Elsa Nilsson - Heartchimer
Selma NIlsson - Little Farirytale
Vilda Cederlöf - Teo

70cm
Elin Danielsson - Ärtan
Mimmi Persson - Clinton II
Vilda Cederlöf - Teo
Cornelia Berggren - Ruben
Tilde F-S - Tricker
Lina Adin - Nicke
Ellie Iveslätt - Sir Red Hot Chili Pepper

80cm
Elin Danielsson - Ärtan
Mimmi Persson - Clinton II
Ellie Iveslätt - Sir Red Hot Chili Pepper

Thea Olofsson - Ester
 

startlista 30/9-17

              40 cm
1. Isak Wall - Mulle
2. Hanna Fransson - Jemima 
3. Hanna Widerberg - Kasper
4. Ylva Hellgren - Mulle
5. Elvira Sandahl-Karlsson - Ruben

50cm
6. Hanna Fransson - Jemima 
7. Hanna Widerberg - Kasper
8. Selma Nilsson - Little Fairytale
9. Elsa Nilsson - Heartchimer
10. Vilda Cederlöf - Karlsson - Teo

60cm
11. Selma Nilsson - Little Fairytale
12. My Andersson - Blondie
13. Elsa Nilsson - Heartchimer
14. Vilda Cederlöf - Karlsson - Teo
15. Ellie Iveslätt - Sir Red Hot Chili Pepper
16. Elin Hagman - Musse
17. Marica Olofsson - Mick

70cm
18. Tilde F-S - Ruben
19. Ellie Iveslätt - Sir Red Hot Chili Pepper
20. Elin Hagman - Musse
21. Tilde Frilund-Sandsborg - Ruben
22. Sofie Zetterling - Kalle
23. Elin Danielsson - Ärtan
24. Mimmi Persson - Clinton II
25. Sandra Sieb - Sarlenas Nattglim
26. Malin Karlman - Paddington

80cm
27. Sofie Zetterling - Kalle
28. Sandra Sieb - Sarlenas Nattglim
29. Elin Danielsson - Ärtan
30. Mimmi Persson - Clinton II
31. Malin Karlman - Paddington

100cm
32. Jenny Larsson - Urbaan

110cm
33. Jenny Larsson - Urbaan

startlista 2/9 Pay&jump
bom
1. Joline - Merry

30cm
2. Ylva Hellgren - Blondie

40cm
3. Cornelia Berggren - Mulle
4. Elsa - Heartchimer
5. Cornelia Berggren - Mulle

50cm
6. Selma Nilsson - Litle Farytale
7. Vilda Cederlöf - Larsson - Teo 

60cm
8. Elin Hagman - Musse
9. Vilda Cederlöf-Larsson - Teo

70cm
10. Jennifer Andersson - Elsa ?

80cm
11. Lina Adin - Nicke

90cm
13. Lina Adin- Nicke

lagträning
1. Tilde F-S - Ruben
2. My Andersson - Blondie
3. Mimmi Persson - Clinton
4. Elin Danielsson - Ärtan

Pay & Jump 20170304
40cm
o   Isak Wall – Ninja
50cm
o   Cornelia Berggren – Ninja
o   Ellen Zetterling – Rooster                       TDB
60cm
o   Elin Danielsson – Ärtan
o   Mimmi Persson – Clinton II  TDB
o   Mimmi Persson – Clinton II TDB
o   Tilde F-S – Ruben
o   Ellie Iveslätt – Sir Red Hot Chili Pepper TDB
70cm
o   Ellen Zetterling – Rooster TDB
o   Tilde F-S – Ruben
o   Ellie Iveslätt – Sir Red Hot Chili Pepper  TDB
80cm
o   Thea Olofsson – Ester                             TDB
90cm
o   Carina Johansson – Ferro
o   Thea Olofsson – Ester                            TDB
1m
o   Carina Johansson – Ferro
o   Simona Hjorth – Macklemore
105cm
o   Simona Hjorth – Macklemore
 

Pay & Jump 20170204
30cm
1.     Ylva Hellgren – Mulle   0
2.     Selma Nilsson - Glimmer 0
3.     Elsa Nilsson – Glimmer0
4.     Josefin Karlsson - Aragon 0
 
50cm
5.     Selma Nilsson - Joppe 0
6.     Elvira S-K – Lukas 4
7.     Josefin Karlsson – Aragon 0
 
60cm
8.     Anne Larssen - Olle 0
9.     Thea Olofsson – Blondie 0                          TDB
10.   Carina Johansson – Catzana 0
11.    Tilde Frilund-Sandsborg – Ruben 4
12.    Hedvig Cederberg – Lyadalens Rafiki     TDB
13.     Anne Larssen - Olle 0
 
70cm
14.   Carina Johansson - Catzana 0
15.    My Andersson - Blondie00
16.    Tilde F-S -Ruben 0
17.     Thea Olofsson – Ester 0                               TDB
18.     Alma S-K – Ruben 0
19.     Anne Larsen – Miss Marigold 0                  TDB
20.     Anna martinsson – Taccaberry 0               TDB
21.     My Andersson - Minelli 0
 
 
80cm
22.    Hedvig Cederberg – Lyadalens Rafiki 0     TDB
23.    Thea Olofsson- Ester  0                                TDB
24.    Anne Larsen – Miss Marigold 0                   TDB
25.    Carina Johansson – Cargo 0
29.    Simona Hjorth - Macklemore 0
 
90cm
26.      Simona Hjorth - Macklemore 0
27.      Carina Johansson – Cargo 0
28.     Simona Hjorth – Macklemore 0
 


Pay & jump 26/11

10cm (bom)
1.Liv - Ninja 3p
2.Zelda - Lucas 3p

30cm
3.Elvira S-K- Lukas 3p

40cm
4.Elvira S-K – Lukas 3p
5.Ellen Zetterling - Roffe 3p

50cm
6.Cornelia Berggren - Ninja 3p
7.Tilde F-S – Ruben 3p
8.Emma Sjöholm – Minelli 3p
  Emma sjöholm  - Minelli  3p
 
60cm
9.Ellen Zetterling - Roffe 3p 
10.Tilde F-S – Ruben 3p
11.Cornelia Berggren – Ninja 3p
12.Elma Segerhielm – Indra 
13.Mimmi Persson – Clinton II 3p
14.Bernth Johansson - Petite 3p
15.Mimmi Persson – Clinton II 3p
16.Ellie Iveslätt – Sir Red Hot Chili Pepper
 
70cm
17.Alva Pettersson – Essenar
18.Ellie Iveslätt – Sir Red Hot Chili Pepper
19.My Andersson- Blondie 3p
20.Alma S-K – Ruben 3p
21.My Andersson – Blondie 2p
 
80cm
22.Zack Östh – Arhults Wendela
23.Bernth Johansson – Petite  3p
24.Elma Segerhielm – Indra
25.Elsa Pettersson – Essenar  
26.Zack Östh –Tullaville Coco (85cm)
 
90cm
27.Carina Johansson – Cargo II  3p
 
1m
28.Carina Johansson – Cargo II 3p
 

P&J  Halloweenhoppet       29/10
startlista 
30cm

  1. Elvira S-K - Lukas    3p
  2. Elsa Nilsson - Glimmer  3p
  3. Elvira S-K  -  Lukas                     3p
  4. Ellie Iveslätt - Sir Red Hot Chili Pepper   felfri
40cm
  1. Ida Zetterling - Ville                      3p

50cm

  1. Josefin Karlsson - Aragon           3p
  2. Ida Zetterling - Ville                       3p
  3. Josefin Karlsson - Aragon           3p
  4. Selma Nilsson - Joppe                3p
  5. Cornelia Berggren - ninja            3p
  6. Elin Danielsson - Ärtan               3p
  7. Mimmi Persson - Clinton II          3p
  8. Elma Segerhjelm - Indra             3p
  9. Emma Sjöholm -Minelli                3p
  10. Tilde F-S - Ruben                         3p
  11. Evelina Nilson - Kia                     3p

60cm

  1. Ellie Iveslätt - Sir Red hot Chili Pepper   felfri
  2. Elin Danielsson - Ärtan             3p
  3. Tilde F-S - Ruben                       3p
  4. Mimmi Persson - Clinton II       3p
  5. Elma Segerhjelm - Indra          felfri
  6. Emma Sjöholm - Minelli            3p
  7. Ellen Zetterling- Rasse              3p
  8. Evelina Nilsson - Kia                 felfri
  9. Emelie Andersson - Humle       3p

70cm

  1. Elma Segerhjelm - Indra           felfri
  2. Ellen Zetterling - Rasse               3p
  3. Emelie Andeersson - Humle     3p
  4. My Andersson - Blondie             2p
  5. Alma S-K - Ruben                        3p
  6. My Andersson - Blondie            2p

80cm

  1. Thea Olofsson - Ester                3p

90cm 

  1. Thea Olofsson -White Easter   2p


P&J 1/10                              Resultat

30cm
1. Elsa Nilsson                                                Glimmer    3p
2. Isak Wall                                                        Ninja        3p    
3. Karin Johansson                                        Casper     2p
4. Isak Wall                                                       Ninja          3p   
5. Elsa Nilsson                                                 Glimmer    2p
6. Josefin Karlsson                                          Aragon      3p
                                         
50cm
1. Selma Nilsson                                                  Joppe     3p
2. Tilde Fridlund                                                  Ruben      3p
3. Anna Lindahl                                                   Mynta       3p
4. Cornelia Berggren                                          Ninja        3p
5. Josefin Karlsson                                             Aragon     3p
6. Emma Sjöholm                                               Minelli       3p
7. Elin Danielsson                                               Ärtan        3p
8. Karin Johansson                                            Casper     3p
            
60cm
1. Tilde Fridlund                                              Ruben       3p
2. Emma Sjöholm                                            Minelli      3p
3. Elin Danielsson                                          Ärtan          3p

70cm
1. Ellen Zetterling                                                Rasse    2p
2. Simona Hjort                                                    Maclemore  felfri

80cm
1. Thea Olofsson                                                 Ester     3p
2. Carina Johansson                                          Dandini  2p
3. Ellen Zetterling                                                Rasse   2p

90cm
1. Thea Olofsson                                                 Ester  3p
2. Carina Johansson                                          Dandini  2p
3. Simona Hjort                                                    Mosstown Cola Man felfri

1m
1. Susanne Svensson                                         Spindra S   felfri

 

Startlista 3/9 pay & Jump             Resultat

Tim Folkinger-Darwin                       30cm                   3p
Elsa Nilsson  -  Glimmer                   30cm                  3p
Selma Nilsso  -  Joppe                      40cm                  3p
My Andersson - Ruben                     50cm                  3p
Tilde Fridlund-Sandsborg-Aragon  50cm                  3p 
Elin Danielsson - Ärtan                     50cm                  3p
Hanna Isaksson-Super Mario          60cm                  3p
My Andersson  - Blondie                   60cm                  2p
Hanna Isaksson-Super Mario           70cm                 3p